Wydarzenia

Goście z ICAM w Katedrze Mechatroniki

W dniach 17-19 października odwiedzili Katedrę Mechatroniki goście z ICAM we Francji. W trakcie wizyty prof. Frederique Pasquier oraz prof. Phili...

Wycieczka Koła Naukowego Mechatroników do NOVELTY RPAS

Wycieczka Koła Naukowego Mechatroników do NOVELTY RPAS

Koło Naukowe Mechatroników nowy rok akademicki zaczęło od wycieczki naukowej. W dniu 14 października grupa studentów z SKM odwiedziła gliwicką firmę zajmującą się projektowaniem i produkcją autonomicznych pojazdów latających NOVELTY RPAS. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzenie działu R&D firmy, mieliśmy tam okazję zapoznać się z pracą działu naukowo-rozwojowego firmy zajmującej się nowymi technologiami. Następnie udaliśmy się na warsztat mechaniczny – dział produkcji, gdzie zapoznaliśmy się z procesami technicznymi wytwarzania głównie kadłubów oraz poszyć z włókna węglowego.

Dziękujemy p. Michałowi Zachwieja za bardzo ciekawą i dynamiczną prezentację firmy.

http://noveltyrpas.com/

Studenci zwiedzają śluzę w Rudzińcu

W dniu 5 listopada grupa studentów trzeciego i siódmego semestru kierunku Mechatronika, w ramach wycieczki Koła Naukowego Mechatroników, zwiedziła zmodernizowaną śluzę w Rudzińcu. 

Aktualności

Mistrzostwa Polski Programistów LabVIEW 2017

Ruszyła rejestracja na Mistrzostwa Polski Programistów LabVIEW 2017!

Studenckie Koło Naukowe LabVIEW Fan Group działające przy Politechnice Wrocławskiej już po raz szósty organizuje Mistrzostwa Polski Programistów LabVIEW. W ich trakcie odbędą się: Olimpiada Studencka, Zmagania Profesjonalistów oraz mnóstwo dodatkowych atrakcji.

więcej »

Introductory Engineering Project

W dniach 12-14 października 2016 roku studenci I semestru kierunku Mechatronika wzięli udział w grze techniczno-ekonomicznej pod nazwą „Introductory Engineering Project”. Podczas 20-godzinnych warsztatów 9 zespołów rywalizowało ze sobą, tworząc kompletne projekty zabawek dla dzieci na zamówienie zagranicznego inwestora. Każdy zespół musiał opracować koncept zabawki, zbudować prototyp, zaplanować produkcję, skalkulować koszty produkcji i na koniec zaprezentować swoje rezultaty inwestorowi, tak aby przekonać go do zainwestowania w swój pomysł.

więcej »